FC Volendam trekt aanstaande zaterdag naar Stadion De Kuip om het op te nemen tegen huidig koploper Feyenoord. De aftrap in Rotterdam is om 20:00 uur.
De laatste keer dat FC Volendam Feyenoord trof was 4 april 2024 in het Kras Stadion. Een loodzwaar duel waarin de Volendammers de Rotterdammers van scoren hielden. Het was dé wedstrijd van Mio Backhaus, die meerdere keren Santiago Gimenez de baas was. Vivaldo Semedo kon voor de Volendammers de ban breken, maar trof meermaals het houtwerk, waardoor ook de Volendammers doelpuntloos bleven: 0 - 0.

De Rotterdammers staan met 25 punten op de eerste plaats in de VriendenLoterij Eredivisie. Met acht winstpartijen, één gelijkspel en één verliespartij (afgelopen weekend tegen PSV) delen zij de eerste plek met PSV. De deelnemer van de Europa League is daarmee een van de kanshebbers voor de titel dit seizoen. Een vooraf voorspeld loodzwaar duel voor de Volendammers dus.
Feyenoord heeft met Ayase Ueda de momenteel topscorer van de VriendenLoterij Eredivisie in de gelederen. Met elf goals staat de Japanner fier bovenaan de topscorerslijst. Ook aanvoerder Sem Steijn doet een aardige duit in het zakje voor de Rotterdammers. Met vijf treffers en één assist is hij dusdanig belangrijk voor het elftal van Robin van Persie. Anis Hadj Moussa weet eveneens het net te vinden. Op zijn naam staan vier treffers en één assist.
Aankomend weekend staat de 57ste ontmoeting tussen FC Volendam en Feyenoord op de planning. De eerdere 56 duels is 42 keer in het voordeel van de Rotterdammers geweest. FC Volendam won maar zes keer van de club uit de Havenstad. 8 keer eindigde het in een gelijkspel. Het laatste resultaat in De Kuip dateert uit 16 augustus 1989. Toen eindigde het in 1 - 1. Peter Vermes was trefzeker voor de Volendammers, waar Piet Keur zijn ploeg langszij schoot. Hoog tijd voor verandering dus!

Afgelopen woensdag nam FC Volendam het in het Eurojackpot KNVB Bekertoernooi het op tegen stuntploeg Quick Boys. De afgelopen twee edities van het bekertoernooi stuntte Quick Boys door verschillende Eredivisieclubs uit te schakelen, maar FC Volendam bleek toch een maatje te groot voor de Tweede Divisionist. Na elf minuten benutte Brandley Kuwas een vrije trap door deze keihard in de kruising te werken. Vijf minuten later onderschepte Robert Mühren een inworp vanaf zijn eigen helft en stuurde Aurelio Oehlers weg. De rechtsbuiten won het sprintduel, speelde de keeper uit en mikte raak in de verre hoek. Ze stonden de Volendammers na zestien minuten spelen op een 0 - 2 voorsprong. Vlak voor rust kwam de thuisploeg terug in de wedstrijd toen Leonard de Beste vanuit een hoekschop raak tikte, maar de Volendammers wisten de voorsprong vast te houden. Zo bekeren zij door naar de tweede ronde van de Eurojackpot KNVB Beker. Na de overwinning op Heracles vorig weekend en het bekeraffiche reizen de Volendammers met een winning mood naar Rotterdam af.
04-04-2024 | FC Volendam - Feyenoord: 0 - 0
07-12-2023 | Feyenoord – FC Volendam: 3 – 1
Lequincio Zeefuik
12-03-2023 | Feyenoord – FC Volendam: 2 – 1
Daryl van Mieghem
06-11-2022 | FC Volendam – Feyenoord: 0 – 2
05-04-2009 | FC Volendam – Feyenoord: 2 – 1
Dominique van Dijk (2x)
De wedstrijd is te volgen via ons live-verslag op X en de Story op Instagram. Het duel wordt uitgezonden via ESPN 1. Scheidsrechter Marc Nagtegaal fluit zaterdagavond om 20:00 uur voor het begin van de wedstrijd in De Kuip.
Bron: FC Volendam